A A A K K K
для людей із порушенням зору
Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Красноградський район

Легалізація заробітної плати – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина!

Дата: 14.02.2023 09:51
Кількість переглядів: 194

Легалізація заробітної плати – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина!

Старовірівська сільська рада інформує, що стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом.

Законом України “Про державний бюджет України на 2023 рік” встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року – 6700 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, громадяни України свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані, вимагайте від роботодавця укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Працівник, отримуючи зарплату в «конверті», позбавляє себе соціальних виплат та гарантій, а відповідно не буде мати право на пенсію за віком. У нього немає права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права на охорону праці, права на соціальне страхування тощо. Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень