Пошкоджене житло: питання-відповіді
Хто не може отримати кошти:
Отримувачами компенсації не можуть бути особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції” та які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I “Злочини проти основ національної безпеки України” Особливої частини Кримінального кодексу України. Це також поширюється на спадкоємців осіб, що підпадали під перелічені вище пункти, у разі, коли належний спадкодавцю об’єкт нерухомого майна був пошкоджений за його життя.
Яка сума допомоги:
За ремонт категорії А – розрахована сума компенсації не перевищує 200 тис. гривень.
За ремонт категорії Б – розрахована сума компенсації становить:
- від 200 тис. гривень до 350 тис. гривень – для квартир (житлових приміщень) у багатоквартирному будинку (у разі, коли місця загального користування не пошкоджені);
- від 200 тис. гривень до 500 тис. гривень – для одноквартирних будинків, зокрема відокремлених житлових будинків садибного типу, зблокованих будинків з окремими квартирами, що мають власний вхід з вулиці, котеджів та будинків одноквартирних підвищеної комфортності, будинків садибного типу, дачних та садових.
Через які банки можна отримати гроші:
Кошти зараховуються на картку “єВідновлення” від банків-партнерів. Картку “єВідновлення” можна відкрити у державних “Приватбанку”, “Ощадбанку”, “Сенс Банку”, а також у “А-Банку”, “Райффайзен Банку”, “Банку Восток”, “Акордбанку”, “Глобус Банку”, “Правекс Банку”, “ОТП Банк”, “БІЗБАНК” , “Таскомбанк” та “Укрсиббанк”, банках “Кліринговий Дім” та “ПУМБ”, а також в необанк-проєктах monobank, izibank та sportbank. Також актуальний перелік банків-партнерів доступний у Дії при поданні заявки.
Чи існують обмеження на витрати коштів:
Компенсація для проведення ремонту має цільове призначення та надається для виконання ремонтних робіт, які не були проведені на дату складення чек-листа. Отримувач компенсації протягом 12 місяців з дня отримання компенсації для проведення ремонту категорії А або 18 місяців у разі проведення ремонту категорії Б повинен її використати на ремонтні роботи, визначені у чек-листі. Будівельна продукція, придбана за рахунок компенсації для проведення ремонту, повинна бути використана виключно для проведення ремонтних робіт на пошкодженому об’єкті та не може бути продана, подарована або відчужена в іншій спосіб. У разі невикористання отримувачем компенсації для проведення ремонту протягом встановленого строку кошти повертаються банками на рахунок АТ “Ощадбанк”, а АТ “Ощадбанк” – на небюджетний рахунок Мінінфраструктури.
Що робити за наявності кількох співласників на об’єкт нерухомого майна:
Об’єкт має бути зареєстрований у ДРРП. У разі наявності співвласників кожен із них повинен надати згоду на отримання заявником грошової допомоги, що надається за вибором заявника:
- в електронній формі – засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія;
- у паперовій формі, нотаріально посвідченій, – комісії.
Придбати товари та послуги можна лише в компаній-партнерів. Ознайомитися з переліком магазинів можна за посиланням:
https://erecovery.diia.gov.ua/participants.html
Що робити якщо заявник не може бути присутнім при огляді комісії пошкодженого об’єкта нерухомості:
В такому випадку заявнику потрібно зробити нотаріальну довіреність, в якій будуть передбачені права щодо процедур компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна, на особу, що буде присутньою при огляді комісією пошкодженого об’єкта.