Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Берестинський район

Пошкоджене житло: питання-відповіді

Хто не може отримати кошти:

Отримувачами компенсації не можуть бути особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції” та які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I “Злочини проти основ національної безпеки України” Особливої частини Кримінального кодексу України. Це також поширюється на спадкоємців осіб, що підпадали під перелічені вище пункти, у разі, коли належний спадкодавцю об’єкт нерухомого майна був пошкоджений за його життя.

 

Яка сума допомоги:

За ремонт категорії А – розрахована сума компенсації не перевищує 200 тис. гривень.

За ремонт категорії Б – розрахована сума компенсації становить:

  • від 200 тис. гривень до 350 тис. гривень – для квартир (житлових приміщень) у багатоквартирному будинку (у разі, коли місця загального користування не пошкоджені);
  • від 200 тис. гривень до 500 тис. гривень – для одноквартирних будинків, зокрема відокремлених житлових будинків садибного типу, зблокованих будинків з окремими квартирами, що мають власний вхід з вулиці, котеджів та будинків одноквартирних підвищеної комфортності, будинків садибного типу, дачних та садових.

 

Через які банки можна отримати гроші:

Кошти зараховуються на картку “єВідновлення” від банків-партнерів. Картку “єВідновлення” можна відкрити у державних “Приватбанку”, “Ощадбанку”, “Сенс Банку”, а також у “А-Банку”, “Райффайзен Банку”, “Банку Восток”, “Акордбанку”, “Глобус Банку”, “Правекс Банку”, “ОТП Банк”, “БІЗБАНК” , “Таскомбанк” та “Укрсиббанк”, банках “Кліринговий Дім” та “ПУМБ”, а також в необанк-проєктах monobank, izibank та sportbank. Також актуальний перелік банків-партнерів доступний у Дії при поданні заявки.

 

Чи існують обмеження на витрати коштів:

Компенсація для проведення ремонту має цільове призначення та надається для виконання ремонтних робіт, які не були проведені на дату складення чек-листа. Отримувач компенсації протягом 12 місяців з дня отримання компенсації для проведення ремонту категорії А або 18 місяців у разі проведення ремонту категорії Б повинен її використати на ремонтні роботи, визначені у чек-листі. Будівельна продукція, придбана за рахунок компенсації для проведення ремонту, повинна бути використана виключно для проведення ремонтних робіт на пошкодженому об’єкті та не може бути продана, подарована або відчужена в іншій спосіб. У разі невикористання отримувачем компенсації для проведення ремонту протягом встановленого строку кошти повертаються банками на рахунок АТ “Ощадбанк”, а АТ “Ощадбанк” – на небюджетний рахунок Мінінфраструктури.

 

Що робити за наявності кількох співласників на об’єкт нерухомого майна:

Об’єкт має бути зареєстрований у ДРРП. У разі наявності співвласників кожен із них повинен надати згоду на отримання заявником грошової допомоги, що надається за вибором заявника:

  • в електронній формі – засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія;
  • у паперовій формі, нотаріально посвідченій, – комісії.

 

Придбати товари та послуги можна лише в компаній-партнерів. Ознайомитися з переліком магазинів можна за посиланням:

https://erecovery.diia.gov.ua/participants.html

 

Що робити якщо заявник не може бути присутнім при огляді комісії пошкодженого об’єкта нерухомості:

В такому випадку заявнику потрібно зробити нотаріальну довіреність, в якій будуть передбачені права щодо процедур компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна, на особу, що буде присутньою при огляді комісією пошкодженого об’єкта.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень