Шановні жителі громади!

Дата: 25.07.2024 16:13

У зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації на території України в інформаційних ресурсах дедалі більше з’являються повідомлення про виявлення небезпечних предметів, які можуть бути виявлені всюди:

- в полях та городах;

- на дачних ділянках;

- в лісах та паркових зонах;

- на дні річок, озер та інших водойм.

Враховуючи вищезазначене, Старовірівська сільська рада нагадує правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів.

1.  Зберігати спокій, не панікувати.

2. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

3. За можливістю попередити про підозрілий предмет осіб, які знаходяться поруч.

4. Не підходити до предмету, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей.

5. Відвести на максимально безпечну відстань (не менше 100 метрів) усіх людей, які є поблизу, при цьому рухатися назад потрібно по своїх слідах.

6. Позначити місце перебування предмета, та при можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо).

7. Негайно повідомити про знахідку чергові служби ДСНС та Поліцію за номерами «101», «102».

8. Дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці -сапери, допущені до цього виду робіт.

Бережіть життя своїх дітей! Бережіть своє життя! Бережіть життя своїх близьких!