Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Красноградський район

Як подбати про кібербезпеку

Дата: 04.07.2024 13:26
Кількість переглядів: 34

Фото без опису

Департамент кібербезпеки СБУ з перших днів війни створив один з важливих інструментів протидії ворогу – телеграм-бот @stop_russian_war_bot. На нього громадяни відправляють оперативну інформацію про переміщення військ ворога, дані про колаборантів.

     Під час війни кібербезпека держави потребує особливої уваги, адже ворог супроводжує свої військові операції засобами кібервпливу.

     Про збільшення активності російських кібератак свідчить статистика: якщо у 2020 році СБУ зафіксувала майже 800 кібератак, у 2021 – 1400, то у 2022 їхня кількість зросла більш ніж утричі – до 4500.

     Пріоритетні цілі російських спецслужб в українському кіберпросторі – енергетика, інфраструктура, логістика, військові об’єкти, центри прийняття рішень, бази даних органів влади, державні реєстри та медіа.

     Також для ворога є привабливою сфера цифрової трансформації України. Тож кіберпідрозділи СБУ забезпечують контррозвідувальний захист електронних комунікацій, ІТ-галузі та афілійованого з ними середовища.

     Для посилення колективної кібербезпеки СБУ тісно співпрацює з колегами з країн ЄС і НАТО, координує свою діяльність з IT-фахівцями з усього світу.

     Окрім кібератак, російські спецслужби постійно нарощують інтенсивність інформаційно-психологічних операцій. Це робиться, щоб дискредитувати зовнішню і внутрішню політику, зменшити міжнародну підтримку України, розколоти наше суспільство, поширювати панічні настрої. Згенеровані кремлівським режимом фейки масово тиражують підконтрольні йому медіа, політики, блогери.

     Захищаючи інформаційний простір держави кіберфахівці СБУ блокували десятки ботоферм, численні антиукраїнські ютуб-канали. Викрили та притягнули до відповідальності сотні інтернет-агітаторів, які поширювали ворожі фейки та наративи.

     Наявні на сьогодні ресурси дають Україні змогу не тільки відбивати кібератаки та блокувати деструктивну діяльність в інформпросторі, а й атакувати ворога.

     Як подбати про кібербезпеку

     Соціальні мережі і електронні сервіси – місця, де на легковажних користувачів полює чимало інтернет-шахраїв. Вони шукають вразливі паролі та підключення, щоб зламати їх та використати вашу персональну чи службову інформацію. Електронні пристрої – це найбільше джерело інформації про вас, тож подбайте про власну кібербезпеку.

     Безпека електронних пристроїв:

  1. Регулярно оновлюйте системи захисту ваших пристроїв.
  2. Систематично робіть резервне копіювання важливих файлів.
  3. Встановіть режим конфіденційності та безпеки для вебсайтів.
  4. Під час оплати в інтернеті звертайте увагу на електронну адресу: «https://» - це означає, що сайт вживає додаткові заходи для безпеки своїх клієнтів; «http://» - посилання не є безпечним.
  5. Не використовуйте службові електронні скриньки для приватного листування.
  6. Скануйте перед підключенням USB та інші зовнішні пристрої на наявність шкідливих додатків і вірусів.

     Безпечне підключення до Wi-Fi

 

     Безкоштовне підключення до Wi-Fi у публічних місцях часто відбувається без введення паролів. Це робить ваш пристрій вразливим для зламу.

  1. Під час входу до мережі Wi-Fi використовуйте лише ті точки доступу до Wi-Fi, які мають протоколи безпеки для захисту бездротового з’єднання WPA чи WPA-2.
  2. Оптимальний варіант – користуватись особистим Wi-Fi модемом або здійснювати вхід в Інтернет за передплаченим пакетом послуг мобільного оператора.
  3. Вимикайте функцію «Автоматичного підключення до Wi-Fi». 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень