Сімейні лікарі бережуть не тільки фізичне, а й ментальне здоровʼя

Дата: 15.01.2024 15:26

На початок 2024 року приблизно 70 тисяч медпрацівників (з них 16 тисяч — сімейні лікарі) пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP і тепер можуть надавати підтримку з ментального здоров’я.

Розкажіть сімейному лікарю про:

порушення сну;

тривалу відсутність апетиту;

тривожність, напругу в тілі, панічні атаки;

нав'язливі думки про те, що може статися щось погане;

пригніченість, апатію, бажання сховатися від усього світу.

Ця послуга є безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій. Якщо у вас немає сімейного лікаря, і ви не знаєте, до кого звернутися, скористайтеся онлайн-мапою на сайті НСЗУ (http://surl.li/phyoy) або ж зателефонуйте за номером 16-77.

Комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.