До відома батьків, які виховують дітей з інвалідністю !
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» запроваджено забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними заходами.
Протягом року Фондом соціального захисту здійснюється розподіл бюджетних коштів на відшкодування вартості реабілітаційних заходів.
Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини з інвалідністю різних нозологій та включає: консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші); реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.
Перелік реабілітаційних установ оприлюднений на офіційних веб-сайтах Фонду соціального захисту інвалідів Мінсоцполітики місцевих та регіональних органів.
Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року.
Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з батьків дитини чи її законним представником разом із заявою подає такі копії документів:
- паспорт громадянина України або іншого документа ,що посвідчує особу одного з батьків, супроводжуючої особи чи законного представника;
- свідоцтво про народження дитини або паспорт;
- індивідуальна програма реабілітації;
- виписка з медичної карти амбулаторного хворого за формою 0/27, яка затверджена МОЗ;
- документ який підтверджує статус дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування;
- ідентифікаційний номер дитини, одного з батьків або супроводжуючої особи.