Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Красноградський район

До уваги керівників підприємств всіх форм власності та цивільного населення!

Дата: 07.09.2023 13:21
Кількість переглядів: 138

Фото без опису

На прохання  Харківського регіонального центру обслуговування мережі (РЦОМ) Східного територіального управління обслуговування мережі ПрАТ "НЕК «Укренерго»", Старовірівська сільська рада просить звернути увагу керівників підприємств всіх форм власності та цивільного населення на своєчасне запобігання непередбаченим відключенням повітряних ліній електропередачі (далі - ПЛ) напруги ЗЗ0 кВ.

По території Харківської області проходять магістральні ПЛ ЗЗ0 кВ, які входять до об'єднаної електроенергетичної системи України. Аварійне відключення повітряних ліній електропередачі може призвести до нещасних випадків із населенням, до створення нештатних та аварійних режимів роботи енергетичного обладнання в цілому по Східному регіону.

У відповідності до статті 22 Закону України від 09.07.2010 року №2480-УІ „Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" (далі - Закон) охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки ліній від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення та певній відстані залежно від напруги ліній електропередачі.

Згідно Правил охорони електричних мереж (далі - Правила), які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022р. №1455, охоронна зона для повітряних ліній електропередачі ЗЗ0 кВ становить 30 метрів.

У відповідності до статті 32 Закону та пункту 8 Правил використання земель у спеціальних зонах об'єктів енергетики проводиться з певними обмеженнями. В межах охоронних зон повітряних ліній електропередачі без письмової згоди Харківського РЦОМ, у віданні якого перебувають ці мережі, забороняється виконувати наступні дії:

 • будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, знесення будівель та споруд;
 • здійснення всіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних робіт, вирубка та висаджування дерев;
 • розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження;
 • створення сміттєзвалищ, відкриття кар'єрів;
 • полив сільгоспкультур, складення соломи, дров та інших;
 • розпалювання вогнищ, спалювання очерету, стерні та соломи;
 • розташування автозаправних станцій або сховищ паливно-мастильних матеріалів;
 • накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближення до них сторонніх предметів, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі;
 • влаштовувати спортивні майданчики, зупинки громадського транспорту;
 • проводити будь-які заходи з великим скупченням людей, запускати спортивні моделі літальних апаратів, квадрокоптери;
 • переїзди сільгоспмашин та автомобілів поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії електропередачі необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому частини механізмів повинні знаходитися в транспортному положенні;
 • забороняється обробка ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Електричні мережі вимагають до себе грамотного ставлення та відповідної поведінки поблизу електроустановок. Своєчасне повідомлення про всі порушення в роботі електромереж, виявлення вибухонебезпечних предметів, порушення правил виконання земляних та інших робіт поблизу повітряних ліній електропередачі та інших енергетичних об'єктів, допоможе запобігти нещасним випадкам та сприятиме забезпеченню безперебійного постачання електроенергії споживачам.  

ТелефониХарківський РЦОМ: (057) 730-11-28, (057) 730-11-60.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень