Вітаємо з Чистим Четвергом!

Дата: 13.04.2023 10:18

Фото без описуЧистий четвер або ж Великий четвер святкують у Страсний тиждень, тобто останній тиждень Великого посту. Цього року він припадає на 13 квітня. Для усіх християн це особливий день, адже потрібно залишити усі свої тривоги в минулому та з чистою душею зустріти Воскресіння Христове.

Історія свята

Згідно з історією християнського світу в четвер первосвященники заарештували Ісуса Христа. У церквах згадують страждання Ісуса, які він пережив перед розп'яттям на Голгофі. Ввечері отці читають дванадцять Страсних Євангелій, де описується шлях Христа до Голгофи.

Особливим цей є день є також через Таємну вечерю. Саме тоді Ісус вперше провів обряд Євхаристії.

Традиції у Чистий четвер

Багато років тому наші предки у цей день очищали тіло, занурюючись у воду. Відтак, четвер почали називати «чистим». Також цього дня готують свій дім до світлого свята Великодня. Весь день сім'я прибирає будинок, наводять лад на подвір'ї, а також перуть одяг. У народі існує повір'я, що коли в Чистий четвер не прибрати свій дім, то весь рік в хаті будуть сварки між рідними. Також господині починають пекти паску.

Що не можна робити

• У Чистий четвер не слід розкидувати речі та смітити, а також не можна шкодувати за речима, які викинули.
  • Під час прибирання не можна лінуватись.
  • У цей день також не радять позичати гроші або виносити речі.
  • Не можна сваритись чи провокувати конфлікти з людьми.
  • Не можна їсти м'ясо, рибу, молочні продукти, адже Великий піст досі триває.

У цей день, Старовірівська сільська рада від душі бажає чистоти думок, почуттів, любові і щастя. Нехай з дому зникне печаль, а з думок – смуток. Нехай у вашому житті не буде більше місця для образ і поганих слів, а свято Великодня подарує добру надію і удачу.