A A A K K K
для людей із порушенням зору
Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Красноградський район

ЖІНКА-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ – ПРИКЛАД РІВНОСТІ В СУСПІЛЬСТВІ

Дата: 06.04.2023 11:37
Кількість переглядів: 58

Кожна людина має розраховувати на рівні права, незалежно від статі, віку, власного вибору в будь-якій сфері суспільного життя чи інших чинників – це істина, яка в цивілізованому світі має бути абсолютною не лише на законодавчому рівні, а й у свідомості громадян.

В звичному уявленні найбільш вразливими перед проявами дискримінації є жінки. Проте в Україні, особливо в умовах повномасштабної війни, пані просто вражають своєю силою і витримкою, нерідко демонструючи ці риси пліч-о-пліч з чоловіками навіть на полі бою.

Як повідомили в Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачає для жінок можливість вступити на військову службу в добровільному порядку.

Разом з тим, жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. У воєнний час ті жінки, які вже перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені до виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Водночас жінки, які мають спеціальність та/або професію, яка споріднена з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в затвердженому Міністерством оборони України переліку та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (крім зазначених в абзаці вище) беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням.

Примітно, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками. Винятком можуть бути випадки, передбачені законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі.

Наша країна – невід’ємна частина цивілізованого світу, відтак альтернатив в питаннях рівності бути не може.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь