Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Красноградський район

До уваги населення громади щодо відповідальності за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності.

Дата: 22.03.2022 15:05
Кількість переглядів: 3173

Фото без описуЗ настанням весняного періоду різко збільшилась кількість випадків випалювання сухого листя та трави. Тільки за останній 3 дні на території Красноградського району сталося 5 випадків підпалів сухої трави та сміття.

Наслідками є велика шкода, завдана флорі та фауні. Дим, який при цьому утворюється, не дає змоги людям вільно дихати, а горіння трави вздовж автомобільних доріг створює практично нульову видимість, що в свою чергу призводить до дорожньо-транспортних пригод.

Крім того, вдень стовп диму видно за декілька кілометрів, а вночі вогонь - як маячок, що демаскує місцезнаходження населених пунктів.

Ліквідація зазначених пожеж потребує значних невиправданих витрат паливо-мастильних матеріалів, яких у теперішній час й так обмаль.

Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності накладається штраф у розмірі до 6120 грн. Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також стерні, сухої рослинності або її залишків карається штрафом до 8500 грн. або позбавленням (обмеженням) волі на строк до 5-ти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин, або інші тяжкі наслідки передбачають позбавленням волі до 10-ти років.

З 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, в тому числі й сухої рослинності. Під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни.

Старовірівська сільська рада звертає увагу населення на вищевказані зміни в законодавстві України щодо відповідальності громадян, підприємств та організацій

щодо несанкціонованого випалювання сухої природної рослинності  та просить відповідально відноситись до виконання правил пожежної безпеки на території громади.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень