Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Красноградський район

Дотримання правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів, переміщенні по територіїї сільськогосподарських угідь.

Дата: 15.07.2021 15:44
Кількість переглядів: 344

Фото без опису

Саме через випалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж -  аналогічним чином існує загроза і лісових пожеж.

Також випалювання стерні призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь за відповідних умов здатні стати причиною короткого замикання ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.

Крім того, при згоранні залишків сухої рослинності, стерні утворюється шкідливий дим. Згідно із статистичними даними при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Тому Старовірівська сільська рада  звертається до керівників фермерських господарств, приватних фермерів та населення територіальної громади з проханням утриматися від випалювання рослинних залишків на полях, бур’янів, чагарників тощо. Застерігає усіх відповідальних осіб від необачливих вчинків, що можуть завдати шкоди – враховуючи пожежонебеспечну ситуацію – як самим підпалювачам, так і екосистемі області, в цілому.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень