ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ: звуковий сигнал «УВАГА ВСІМ»

Дата: 21.02.2022 15:05

ПАМ’ЯТКА ПО ОПОВІЩЕННЮ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій

З метою своєчасного реагування органів місцевого самоврядування  та населення громади на загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, які відповідають небезпекам на території Старовірівської сільської ради, та для забезпечення оперативного інформування населення під час передачі сигналів оповіщення та інформації з питань цивільного захисту, Старовірівська сільська рада інформує про дії, які повинні виконувати мешканці громади, почувши звуковий сигнал «УВАГА ВСІМ».

ПАМ`ЯТКА

для мешканців  Старовірівської територіальної громади

про порядок оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, для запобігання їх виникнення, введення надзвичайного стану або в особливий період, а також укриття в захисних спорудах

ОПОВІЩЕННЯ

Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій — це передача повідомлення по  місцевій  системі  оповіщення, а також через автомобілі, оснащені гучномовцями, або операторів телекомунікацій.

Для того, щоб привернути уваги населення в екстремальних випадках включаються сирени та інші сигнальні засоби.

ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА ТА УРИВИСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ - „УВАГА ВСІМ!”.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Почувши такий сигнал,  уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.

Прослухавши інформацію кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення, територію , яка потрапляє в зону ураження, порядок дій населення, що знаходиться на даній території, іншу важливу інформацію.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності відповідно до плану цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів  місцевого  самоврядування.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження  місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;

повідомити про отриману інформацію сусідів;

постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення,  тощо).

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.

Адресу найближчого укриття ви можете уточнити у фахівців  Старовірівській сільській раді з питань цивільного захисту.