Проведення інформаційно-просвітницької роботи з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях серед населення

Дата: 10.02.2022 10:31

Складна політична та екологічна ситуація в Україні, запровадження протягом останніх років в країні, режимів підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, довели необхідність завчасної підготовки населення з питань цивільного захисту, швидкого і своєчасного інформування місцевого населення про наявні загрози і небезпеки, та способи дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Відповідно до законодавства України підготовка населення за місцем проживання покладається на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які зобов’язані проводити інформаційно-просвітницьку роботу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності серед населення, що мешкає на підпорядкованій території, та інформувати населення про методи реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Зазначену роботу органи місцевого самоврядування організовують в тому числі через утворені при них консультаційні пункти з питань цивільного захисту (далі – консультаційні пункти).

З метою забезпечення потреби населення Старовірівської територіальної громади у доступності до інформації щодо наявних загроз надзвичайних ситуацій та активізації роботи з підготовки населення з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту за місцем проживання,  Старовірівською сільською радою були створені  консультаційні пункти при старостинських округах та сільській раді. Провідною ідеєю функціонування такого консультаційного пункту є створення багатофункціонального навчального осередку, здатного забезпечити потребу у наданні актуальної та повної інформації про існуючі для певної території загрози та небезпеки, відомостей про способи та шляхи захисту місцевого населення; створення умов для оволодіння громадянами навичками користування найбільш поширеними засобами захисту і надання першої само- та взаємодопомоги.

Для забезпечення проведення інформаційно-просвітницької роботи та пропаганди знань з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях серед населення, яке не зайнято у сферах виробництва та обслуговування,  Старовірівська сільська рада надає перелік консультаційних пунктів на території громади:

Назва та адреса розташування

(посада, П.І.П)

1

Консультаційний пункт при  Старовірівкій сільській раді -  адміністративна будівля  Старовірівської сільської ради с. Старовірівка, вул.. Центральна, 60

Спеціаліст І категорії сектору містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту

Надєїна Олена Вікторівна

2

Консультаційний пункт  Караванського старостинського округу - адміністративне приміщення старостинського округу  в будівлі КЗ «Сільський будинок культури с. Караван» с. Караван, вул.. Молодіжна, 68, 2 поверх

Староста Караванського старостинського округу №1 Пасько Сергій  Миколайович

3

Консультаційний пункт Миколаївського старостинського округу - адміністративна будівля старостинського округу с. Миколаївка, вул.. Центральна, 252