Старовірівська територіальна громада
Харківська область, Красноградський район

УВАГА!!! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!!!

Дата: 27.09.2021 08:53
Кількість переглядів: 399

Фото без описуАфриканська чума свиней (лат. Pestis africana suum), африканська лихоманка, східно-африканська чума, хвороба Монтгомері - висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, що характеризується лихоманкою, ціанозом шкіри і обширними геморагіями у внутрішніх органах. Відноситься до списку А відповідно до Міжнародної класифікації заразних хвороб тварин. Перебіг підрозділяють на блискавичне, гострий, підгострий і рідше хронічне. При блискавичному перебігу тварини гинуть без будь-яких ознак; при гострому - у тварин підвищується температура тіла до 40,5-42,0 0 С, відзначаються задишка, кашель, з'являються напади блювоти, парези і паралічі задніх кінцівок. Спостерігаються серозні або слизисто-гнійні виділення з носа і очей, іноді пронос з кров'ю, частіше запор.

На шкірі в області внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух помітні червоно-фіолетові плями, при натисканні вони не бліднуть (різко виражений ціаноз шкіри). На ніжних ділянках шкіри можуть з'явитися пустули, на місці яких утворюються струпи і виразки. Супоросні хворі матки абортують. Смертність, залежно від перебігу, може сягати від 50 до 100%. Перехворіли і залишилися живі тварини стають довічними вірусоносіями.

ПАМ'ЯТКА ПО АЧС:

  • Надавати поголів'я свиней для проведення Держветслужбою вакцинацій (проти класичної чуми, бешихи);
  • Утримувати поголів'я тільки закритим (у свинарниках, сараях) способом;
  • Не допускати вільного вигулу свиней на території населених пунктів, особливо в лісовій зоні;
  • Під контролем Держветслужби обробляти тварин і приміщення для їх утримання від кровосисних комах (кліщів, вошей, бліх);
  • Постійно вести боротьбу з гризунами;
  • Не використовувати корми, харчові відходи і боенских відходи в раціоні свиней без термічної обробки;
  • Не здобувати свиней у господарствах і в населення без ветеринарних супровідних документів, що свідчать про епізоотичне благополуччя місцевості виходу тварин, проведення профілактичних вакцинацій та клінічного ветеринарного огляду;
  • Продукти свинарства (м'ясо, сало та інших) дозволено реалізовувати і купувати тільки в спеціально відведених місцях, при цьому вони обов’язково повинні бути піддані ветеринарно- санітарної експертизи та визначено їх походження;
  • Категорично забороняється реалізація продуктів забою свиней у несанкціонованих місцях торгівлі, в домашніх умовах.

ДЕРЖАВНА ВЕТЕРИНАРНА ТА ФІТОСАНІТАРНА СЛУЖБА.

(057)-40-4-26-76

З метою недопущення погіршення епізоотичної ситуації та занесення збудника африканської чуми свиней на територію Старовірівської територіальної громади Красноградського району Харківської області та на виконання  Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року № 111 «Про затвердження Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», Старовірівська сільська рада інформує, що у Харківській області зареєстрований факт загибелі свиней у приватних домогосподарствах, які займалися вирощуванням, зберіганням та реалізацією м’ясної продукції. Відповідно до результатів досліджень у патологічному матеріалі трупів свиней виявлено ДНК віруси африканської чуми свиней.

Причиною інфікування поголів’я свиней стало порушення сільгоспвиробниками вимог ветеринарно-санітарного законодавства та умисне укриття фактів загибелі тварин на початкових стадіях.

Старовірівська сільська рада просить населення бути уважними до виконання вимог ветеринарно-санітарного законодавства та запобігати укриттю фактів загибелі тварин.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень