СОVID-19: Все, що потрібно знати про новий коронавірус

Дата: 18.03.2020 11:18

Фото без описуСОVID-19: Все, що потрібно знати про новий коронавірус

Як передається інфекція

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Найчастіше він потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого (кашлю, або чхання).

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Також непридатним середовищем для виживання вірусу є фрукти.

Скільки вірус живе на поверхнях

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Хто у групі ризику

Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.

Окрім того, після фіксації випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, вразливою групою є медичні працівники.

Також у небезпеці особи, які мали прямий фізичний контакт із хворим або з інфекційними виділеннями. Наприклад, через рукостискання. І особи, які перебували у закритому середовищі з хворими на COVID-19 на відстані до 2-х метрів та довше 15-ти хвилин.

Як захиститися від вірусної інфекції

1. Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям

Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

2. Вчасно звертайтеся до лікаря
У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
3. Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд

Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.

4. Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ

З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
5. Термічно обробляйте продукти

Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

6. Уникайте дотиків до свого обличчя

Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

Як лікується коронавірус COVID-19

Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування саме цієї інфекції, не існує.

Пацієнтам надається симптоматичне лікування.

Будьте здорові!